Diten e sotme Anjeza Shahini dha nje interviste tek Rudina me ane te skype-it.

Kengetarja e njohur qe jeton tashme prej vitesh ne Britani, foli per memesine, vajzen e saj Viktoria dhe rikthimn ne skene.

Ajo tha se vajza e saj e ka marre emrin si bashkim i emrave te prinderve te saj, shkurt Tori e cila festoi edhe ditelindjen bashke me te aferm nga Shqiperia.

Anjeza tregoi se i kishte ardhur mami me motren dhe shoqen e ngushte ne date 14 ku u be festa.

Gjithashtu tregoi edh per vajzen e cila e ka shume qejf kengen dhe shpesh ajoshkon merr mikrofonin per te kenduar.

Por kur e pyeten a do te donte qe vajza te behej kengetare, Anjeza tha se do t`ia lere asaj te zgjedhe.

Heren e fundit kur eshte shfaqur ne skene Anjeza ka qene viti 2014 dhe tashme ajo tregoi se ka bere disa krijime muzikore te cilat shpreson ti shfaqi ne nje recital ose te dali me nje kege te re.