Futbollisti i njohur Granit Xhaka feston ditelindjen e nenes se tij dhe ai e uron me fjalet me te bukura.

Duke qene se tani eshte bere vete baba, Graniti ka kuptuar me mire shprehjen : ‘Do me kuptosh kur te jesh vete prind’.

Tashme futbollisti arrit te kuptoje dashurine e pakushtezuar e nenes e te babait pa pritur gje ne kembim.

Kete foto me nenen e tij ka publikuar ai perkrah te cilit ka shkruar urimin qe i ka prekur ata qe e lexuan.

“Në këtë botë, unë nuk kam njohur qoftë edhe një njeri të vetëm të të afrohet për së largu për të gjitha vlerat që ti ke si femër, si bashkëshorte, si nënë, si vajzë, si bashkëpuntore, por mbi të gjitha si NJERI. E di që këto fjalë duken të ekzagjeruara për ata që nuk të njohin, por unë i them me krenari dhe sigurinë më të plotë, sepse jam i bindur që kush të njeh jo vetëm që më jep të drejtë, por edhe do shtonte shumë të tjera nga vetja. Ke qenë dhe do mbetesh shembulli im në jetë, edhe pse nuk do arrije dot kurrë të jem as sa gjysma jote! Gezuar ditelindjen nena ime e dashur, personi me i shtrenjt ne jeten time”