Pas gjithe keto dite ne karantine shpresojme qe ne Shqiperi te bie piku i te infektuarve pritet qe gjendja te normalizohet

Por mjeku i njohur Pellumb Pipero thote ne nje lidhje live me skype per emisionin “Open” ne Top Chanel se ka mberritur ne Shqiperi edhe ilaci me i diskutuar per momentin me emrin “Klorokina”.Dhe shpresojme qe te kete efekte pozitive tek pacientet.

Mjekimi i perdorur prej shume kohesh me klorokine kunder malaries ka treguar se eshte efikas edhe per sherimin e te infektuarve.

Prej ditesh ka arritur ilaci qe po ben namin ne bote “Klorokina”. Kemi rezultate shume te mira, por eshte ende heret, deklaroi mjeku Pipero.

Por shpresojme qe ne ditet ne vazhdim presim qe piku i te infektuarve te bie dhe cdo gje te shkoje me mire.