Festivali i kenges ne TVSH kishte emocione dhe surpriza por Alketa pasi ishte duke prezantuar kengen e rradhes ndali dhe u drejtua nga salla e habitur pasi pa një bebe.

“Uau ajo është një bebe e vogël aty në sallë, ua! Po ajo bebe çfarë bën vallë në këtë orë këtu?Thote Alketa:” Oh sa e mirë qe qenka!

Paskemi një bebe të vogël fare në sallë”, u shpreh Alketa.

Pas performancës artistja e madhe shqiptare, Ema Qazimi përshëndeti mbesën e saj dhe Alketa tha: “Atëherë ajo bebja që pashë unë qenka mbesa jote e bukur”.

Eshte nje kenaqesi e vecate te shikosh nje bebe gjate transmetimit te nje festivali.