Polemika te shumta jane hapur ne nje province ne Itali.

Nje murgesh ka pasur dhimbje te forta ne bark dhe kur shkon tek gjenekologu meson se eshte shtatzen.

Pas dhimbjeve te medha ajo eshte shtruar ne spital.

Mjeket bene analizat dhe kuptuan se ajo ishte shtatzen.

Rasti u mbajt i izoluar por gazeta del Sud ka bere publik lajmin.

Rrethet kishtare kanë njoftuar se pasi të lindë, gruaja mund të braktisë urdhërin e murgeshës dhe të bëhet nënë me kohë të plotë. Një rast analog ka ndodhur në zonën e Raguzës, ku një murgeshë nga Madagaskari është në pritje të një fëmije.

Por ende nuk dihet babai i femijes.