Kengetarja e njohur Olta Boka prej disa muajsh eshte bere mama e nje vajze ku se bashku me bashkeshortin e saj Ivit (djali i ish-deputetit Shezai Rrokaj), e kane quajtur Gaia.

Ajo ka vendosur te mos e publikoje portretin e te bijes dhe thjesht sa ka pozuar me karrocen per dore duke shetitur.

Mirepo se fundmi ka ndoshur nje incident i vogel dhe Olta pa dashje e publikon ne instastory nje vidjo ne vend qe tua dergonte kusherirave privatisht.

Me tej ajo shume e prekur per kete gabim ka bere nje postim ku shkruan:

“Nuk e di domethënë se si m’u thanë duart dhe postova padashje (në vend që ta dërgoja privatisht) një bisedë (video me Gaian), që po bëja me kushërirat e mia në Instagram. Ju lutem gazetarëve me shpirt të më kuptojnë në mospërdorimin e këtij momenti kaq delikat. Ishte një gabim trashanik dhe që s’ja fal fal vetës (për sa kohë që kam vendosur të mos e nxjerr vajzën në rrjetet sociale”.