Shpesh here na ndodh qe te hedhim me shume kripe se duhet ne gjelle.Te gjitheve na ka ndodhur nje here ne jete.

Por ka nje truk qe ushqimin te mos e hidhni.Shtoini nje patate apo nje patellxhan ne gjellen e kripur.

Kjo eshte forma dhe menyra me e thjeshte per ta larguar kripen.

Ne tenxheren e gjelles fusni copa patate apo patellxhani dhe lereni 10 minuta qe te ziej.

Patatja dhe patellxhani do te largojne shijen e kripur dhe gjella juaj do te jete perseri e shijshme.

Ne ju urojme gatim te kendshem dhe shendet dhe miresi per familjen tuaj.