Kengetarja e njohur Morena taraku ka dhene ndihmen e saj per familjen Elton Turjas.

Ajo ka vendosur te bej xhesyin fisnik duke i ndertuar shtepine familjes Turja.

E ku ka me bukur kur Shqiptaret behen bashk per Shqiptaret.

Ajo shprehet:“Isha tek familja Elton Turjas ne Kameras, vendosem nje tend.. ne shtepi kishin nje baba, e di se gjithe baballaret shqiptare jane te mrekullueshem, por fytyra e tij ishte aq e bute e bujare sa brenda syve tij shihja nje zemer te gryer qe i thoshte vetes perse familja ime flen jashte…e s’kam si ti ndihmoje!!! ajo ç’ka me preku me se shumti ishte se ai kishte kohe qe kishte probleme me zemren, dhe une e di se sa e e rende dhe sa e veshtire eshte te kesh dike te semure nga kjo semundje… Une mora persiper te ndertoj shtepine e tyre te re… dhe te kthej buzeqeshjen e tyre me nje shtepi, sepse shendetin s’mund t’ja garantoja atij babai te shkrete sepse ajo eshte ne doren e Zotit, kjo shtepi do te jete e ndertuar nga une, nje bije nga Kosova, me shume dashuri per nenen Shqiperi”, shkruan Morena.