Koronavirusi u perhap me shpejtesi ne Itali dhe po vazhdon cdo dite me u perhap por me sa po shikohet cdo gje po shkon drejt neutralizimit dhe sherimit jane sheruar disa pacient nje nga keto eshte dhe zonja ne fjale qe tregon se si u sherua.

Ajo thote se ishte pozitiv dhe nuk kisha ethe.I vetmi ilaç që piva ishte ai që kërkova vetë. Kisha dhimbje koke me gjithë atë rrëmujë që u bë dhe kërkova nëse mund të më jepnin diçka që kisha në çantë. Kaq! A doni të vërtetën?

Ky eshte nje virus gripal asgje me shume dhe nuk ke pse te shqetesohesh.

Shkova ne spital dhe kohen e kaloja ne gjume isha pak e merzitur por dhe e qete.

Kur më nxorrën nga spitali, mjekët më thanë të qëndroja brenda, dhe në rast se do kisha ethe, të merrja Tachipirina. Me pak fjalë, ta menaxhoja vetë, dhe të shkoni në urgjencë vetëm në raste kritike.

Isha shume e lumtur qe po shkoja ne shtepi dhe se si po e kaloja virusin.

Të mendosh që në 2-3 vitet e kaluara kam pasur gjithmonë një kollë të bezdisshme. Këtë vit nuk e kam. Unë do futem në karantinë dhe më pas do kthehem në punë, të paktën shpresoj.

Mediat italiane raportojnë se 3 pacientë në Romë kanë mundur të shërohen, ku madje dy prej tyre (një çift kinez) u është ndërprerë trajtimi intensiv.