Dita sotme do te jete me reshje shiu duke filluar nga mbasditja dhe nata do te jete e mbushur me reshje shiu.

Meteorologia Adiola Bani thote qe veriu i shqiperise do te kete reshje intesive dhe mund te kete dhe permbytje.

Gjithe shqiperia do te jete nen reshjet e shiut.Ndaj duhet te beni kujdes.

Gjate nates dhe dites se neserme do te kete reshje te dendura.

Neser do te kete dhe renie te temperaturave ndaj vishuni trash.