Ky dimer pritet te jete me i ftohte nga vitet e tjera.
Europa pritet te pushtohet nga moti i ftohte dhe i ftohti zbret deri ne ballkan.

Meteorologu Jason Nichols thote:
“Do të ketë stuhi, por ato nuk do të jenë aq të theksuara sa vitin e kaluar,”

Stuhitë e shpeshta nuk priten të përfshijnë detin Adriatik, sipas meteorologëve të AccuWeather.

Ky vit do te jete i mbushur me bore dhe reshje te medha shiu per te gjithe rajonin e Ballkanit.