Temperaturat jane ne ulje dhe tashme ne shqiperi eshte shume ftohte ndaj duhet te beni kujdes.

Metereologet thone se kjo jave do te jete e ftohte dhe temperaturat do te ulen me shume.

E hëna dhe e marta parashikohen të jenë dy ditët më të ftohta të kësaj jave, ku termometri do të zbresë në -10 apo -11 gradë në zonat malore. Edhe bregdeti dhe zonat e ulëta të jenë në vlera negative. Tirana mund të shkojë edhe në -2 gradë. Përjashtim bën Saranda, e cila mund të shënojë vlerën 1 apo 2 gradë”, shprehet Lajda Porja, meteorologe.

Por i ftohti do te qendroj vetem per kete jave dhe temperaturat do te rriten ne ditet ne vazhdim.

Ky eshte i ftohti polar.

“Përgjithësisht janari do të ketë shumë ditë me mëngjese të ftohta, por pa reshje.Ndaj beni kujdes dhe vishuni trash.