Nje nga legjendat me te medha te basketbollit.Kjo eshte jeta ne kete bote te gjithe do jemi udhetar.

Ai ishte një person shumë i përkushtuar ndaj familjes e kjo shihet edhe nga postimet e tij në rrjete sociale ku fotot më të shumta i ka me vajzat duke u shprehur atyre dashurinë.Ai qendronte shume me familjen e tij bashke me kater vajzat dhe jetonin ne jete shume te lumtur.

Javë përpara ngjarjes Kobi kishte bërë një postim me një dedikim emocionues për bashkëshorten e tij. “Sot 20 vite më parë njoha shoqen time të ngushtë, mbretëreshën time Vanesa. Vendosa që sot ta çoja në Disneyland për të festuar bashkë me 4 princeshat tona. Të dua përgjithmonë”, shkruante Kobi.

Ky ishte nje nga mesazhet e fundit qe la per familjen e tij.