Mamaja e nje vajze 10 vjecare mbeti e cuditur kur zbuloi mesazhes e se bijes me nje shok te saj.

Nena qe ka gjetur keto mesazhe nuk identifikohet por ajo tregon se ka zbuluar mesazhet e vajzes se saj me nje shokun e klases.

Vajza e re ishte duke cuar mesazhe me nje bashkemoshatar te saj qe i kerkonte ti sillte foto.

Djali ne fjale i shkruante se donte foto.

Por kur mamja e kishte zbuluar vajzen duke komunikuar me kete djale per tema vajza kishte kuptuar gabimin dhe kishte plasur te qarat.

Madje pas ketij moment prinderit e te dy paleve u takuan dhe kane vendosur per t`i mbajt nen kontroll femijet .

Ja cfare shkruan mamaja e vajzes saktesisht:
`E dija për këtë djalë që e kishte shok në shkollë dhe që pëlqeheshin.

Ishin “miq”. Ime bijë përdor telefonin e saj për të komunikuar me shokët dhe shoqet e saj, por kur zbulova këto mesazhe ngela e cuditur. Nuk po bëjnë ndonjë gjë të madhe, ama janë vetëm 10-vjeç. Çfarë mund të pres më shumë prej tyre në të ardhmen?”