Episodet e reja ne lule te vetmuara jane shume te bukura dhe plot me emocione.Ja cfare do ndodhi ne serin e re.

Ejlyl takohet me Kemalin dhe i thotë se nuk i ka florinjtë qe ai i kerkon.

Kemal inatoset dhe tenton të godasi Ejlylin dhe ajo fillon dhe mbrohet por per fat te mire Feride dhe Toprak mbërrijnë në vendngjarje dhe e marrin ate me vete.

Serkan i dhuron Xhemres varësen që kishte kujtim nga prindërit dhe një fotografi të tyre.Dhe kjo e ben situaten me te komplikuar.

Feride mëson se Toprak ka thirrur hidraulikun për të rregulluar nje tub ne banjon e saj pasi eshte prishur ndersa Songyl dhe Xhemre bejne një tortë për ditëlindjen e Xhemres qe ajo te kenaqet shume.

Kader nuk shkon në shkollë dhe pret telefonatë nga e ëma.

E ëma e telefonon sërish Kaderin dhe mëson se e bija është në telashe.
Gynej sillet sikur është lidhur me Songyl.

Per me shume ndiqni serin e re ne Lule te Vetmuara.