Rikthen lekundjet sizmike ne Greqi por ne zonen e Kretes.

Kesaj here termeti ka qene ne Krete dhe zonen pereth ne oren 17:02

Sipas EMSC, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.8 sipas shkallës Rihter, ndërsa thellësia fokale ka qenë 13 km dhe nuk ka pasur demtime dhe pasoja ndaj cdo gje eshte normalizuar.

Deri më tani nuk ka raportime për persona të lënduar apo dëme materiale.

Kujtojmë këtu që Kreta u godit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.1, një ditë pas tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri.

Shpresojm qe cdo gje te qetesohet.