Nje lekundje ndodhi pak me pare me magnitud 4 ball por epiqendra ishte ne Durres ne fshatin Hamallaj.

Lekundjet ishin normale dhe nuk duhet te shqetesohesh.

Lekundjet jane ne renie dhe ne ditet ne vazhdim lekundjet do te vijne drejte renies.

Ndaj mos u shqetesoni.Pervec atyre qe i kane shtepite me probleme te ndaluar nga ekspertet.