Lamtumir moti me diell.Ja cfare do te ndodh me motin ne ditet ne vazhdim.

Priten vranesira dhe ndryshim i motit.Koho do te jete me vranesira dhe temperaturat do te ulen.

Nga pasditja pritet dhe reshje shiu me intesitet te ulet.

E cila do te shtrihet ne te gjithe territorin shqiptar.

Era do të fryjë e lehtë me drejtim Juglindje- Veriperëndim, ndërsa në bregdet herë herë dhe mesatare, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 2ºC deri në 20ºC;
zonat e ulëta 6ºC deri në 25ºC;
zonat bregdetare 11ºC deri në 23ºC.