Shqiperia ka qene e perfshire na reshjet e shiut nga jugu ne veri.

Gjate 24 oreve te fundit reshjet kane qene me instesitet te larte.

Por diten e neserme pritet nje renie e intesitetit te larte dhe koha do te jete me vranesira dhe me reshje shiu ne vende te ndryshme.

Megjithate reshjet do te vijojne por me orare te ndryshme.

Temperaturat më vlerat e mëngjesit pritet të arrijnë vlerat nga 9ºC në zonat malore deri në 15ºC në ato të ulta dhe ato bregdetare. Në vlerat e mesditës temperaturat për shkak të orëve me diell pritet të pësojnë një rritje duke arritur nga 18ºC në zonat malore deri në 23ºC në ato të ulta dhe ato bregdetare.