1.Ai ju ndihmon ne punet e shtepis.

2.Ai kujdeset per ju ne cdo moment.

3.Ai ju ben kafen e mengjesit.

4.Ju keshillon dhe ju inkurajon ne pune dhe jeten tende.

5.Eshte i sinqerte me ju dhe ju tregon cdo gje.

6.Ai ju vlereson per ate qe jeni.

7.Jua lehteson jeten dhe ju blen shpesh dhurata.

8.Ju argeton pa mase dhe ju buzeqesh gjithmon.

9.Ju kendon sa here qe shtriheni ne shtrat.