Aktorja e humorit se fundmi edhe moderatore foli per divorcin e saj per here te pare dhe tregoi se si eshte ndiere.

Ne emisionin ‘Wake up’ ajo pranoi per here e pare qe ka nisur nje proces divorci qe me heret edhe pse nuk ka dashur ta bej publike.

“Filluam një proçes divorci që në muajin mars. Por unë dhe Aleksi kemi një mrekulli që quhet Viktoria dhe sigurisht jemi të dedikuar ndaj vajzës. Kemi respekt ndaj njëri-tjetrit. Është e vërtetë që po divorcohem”, tha Rudina e me vone tregoi se kjo nuk kishte qene aspak e lehte per te.

“Është shumë e vështirë të rrisësh një fëmijë duke pasur shumë impenjime dhe duke ndarë kohën me të atin, Aleksin. Projektet e mia janë shoqëruar me shumë trazime shpirtërore, me shumë vuajtje sepse nuk është ka qene e thjeshtë. Kam patur shumë ankth, stres, por une kam zgjedhur të impenjohem më shumë në punë që ta kaloja”, tregoi Rudina Dembacaj.

Gjithashtu ajo tha se ishte shume e lumtur qe vajzen po e rrisnin te edukuar e shume gazmore sic jane at ate dy. Pastaj tha se ‘Viktorias nuk i mungon as mami e as babi ne asnje moment. Ajo eshte e qete’