Kjo ngjarje kaq e bukur dhe vecante ka ndodhur ne Kine.

Nje vajze e re u bashkua me prinderit e saj 24 pasi kishte humbur.

Vajza kishte qene vetem 3 vjec kur kishte humbur ne 1994 teksa cifti kishte qene duke shitur fruta ne nje dite teper te populluar.

Ne fillim prinderit kishin menduar se ajo thjesht ishte bere tekanjoze dhe ishte e pabindur kur ata e therrisnin per ta kerkuar.

Por pasi kerkuan ne cdo cep per ta gjetur ata kishin kuptuar se ajo ishte zhdukur.

Per muaj tet tere prinderit e ndaluan tregtine dhe kerkonin vajzen njeri ne biciklete e tjetra ne kembe por me kot dukej se po kerkonin gjilperen ne kashte dhe ishte tashme nje gje e pamundur.

Megjithate kerkimi i palodhur i perinderve beri te mundur shperndarjen e me shume se 10 mije fletushkave per te rigjetur te bijen.

Por kete jave ata paten suksese ne kerkimin e tyre pasi e gjeten vajzev te cilen e kishin adoptuar dhe e kishin quajtur jo me Cifeng por Kang Ying prinderit e rinj.

Vajza tashme nje nene edhe vete udhetoi bashke me bashkeshortin dhe femijet per te takuar pas 24 vitesh prinderit e saj biologjik qe nuk reshten kurre se kerkuari per te.

Ishte nje moment teper emocionues dhe u perloten te gjithe.