Erion Veliaj kishte sot ditelindjen por ai duket me i ri sa c`eshte.

Ai sot mbush 40 vjec dhe ai eshte nje politikan i etur per pune dhe ai ka qene pjese e rendesishme e politikes shqiptare.

Kryetari i Bashkise Tirane Veliaj ka lindur në 17 dhjetor 1979.

Veliaj është i martuar me Ajola Xoxën, ndërsa të dy janë prindër të vogëlushit Kajan dhe kohet e fundit eshte perfolur qe shume shpejt kryetari i bashkise se Tiranes do te behet perseri baba. Nese eshte vajze apo djale kjo nuk eshte bere akoma e ditur.
Por shpresojme te kete nje lindje te shendetshme.