Pas publikimit te fotove ne portalin e Alketa Vejsiut te motrave Vjollca eshte hapur nje debat i ri me Alketes dhe motarve.

Alketa Vejsiu përmes revistës që dejton “Class”, bëri një përshkrim-paralelizëm se pse shqiptarët pëlqejnë ‘bukurinë arabe’ me sheikë, forma të kolme, e buzë të fryra; e jo atë italiane e franceze.

Po ky postim nuk i ka pelqyer Getoarit bashkeshortit te Marine. Getoar Selimi, pasi burime për “Anabel” bëjnë me dije se Getoari ka tentuar vazhdimisht të komunikojë me Alketën po ajo deri tani eshte ne heshtje.Ai kerkon nje pergjigje prej saj.

Por Alketa nuk i është përgjigjur atij dhe kjo gje nuk i ka pelqyer Getit.

Pas mesazheve për të folur me moderatoren Vejsiu, kjo revistë editoi statusin përbri fotos së motrave Vjollca duke shkruar thjesht: “Motrat Vjollca në Dubai”.

Por tani duhet te presim pasi ato te kthehen nga pushimet dhe te sqarojne ate qe ka ngaterruar ky shkrim.