Te gjithe shqiptaret qe e kane degjuar dhe pare kete vidjo, u eshte bere zemra ‘mal’.

Djaloshi 8 vjecar, Nikoll Prendi ka arritur te recitoje plot 2800 vargje te Atdhetarit dhe poetit Gjergj Fishta.

Nikolli qe ka mahnitur te gjithe eshte nga fshati Balldre i Lezhes.

Mesohet se 8 vjecari ka recituar pa bere asnje sekond pushim.

Fjalet nuk mjaftojne vecse shijoni videon qe ta kuptoni.

Gjeniu 7 vjeçar Nikoll Prendi me banim në Balldre të Lezhës reciton 2800 vargje të At Gjergj Fishtës.

Gjeniu 7 vjeçar Nikoll Prendi me banim në Balldre të Lezhës reciton 2800 vargje të At Gjergj Fishtës.

Posted by Gazeta TemA on Wednesday, November 20, 2019