Dy vellezer kosovar me banim ne Zvicer kete jave jane shfaqur ne emisionin “Shqiptaret per Shqiptaret” dhe kane dhuruar nje shume te madhe parash per te gjithe ata shqiptare shtepite e te cileve jane rrezuar.

Te dy djemte e rinj kishin marre nje nisme me iniciativen e tyre dhe kishin grumbulluar nje shume prej 180 mije franga zviceriane.

Por ka shume shqiptare qe vazhdojne te ndihmojne per te pastrehet qe kane mbetur.

Shume prej tyre jane shqiptaret qe jetojne ne shtete si Gjermania, Italia dhe Zvicra.

Ne fjalen e tij Elvis Naci tha se ndihma do te nisi nga banoret te cilet kane humbur familjaret.