Megjithese kjo jave ka qene e ftohte dhe me reshje shiu fundjava do te jete ndryshe.

Do te jete mote i qete dhe me vranesira.

Era do të jetë me me drejtim Jug (S) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5- 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehtë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

-Zonat malore 5/17°C

-Zonat e ulëta 10/23°C

-Zonat bregdetare 13/21°C

Edhe për ditën e diel, na pret e njëjta situatë meteorologjike.