Mbremjen e sotme ne 15 vjetorin e Cmimeve Kult Anxhela Peristeri fiton cmimin Kenga e vitit me titullin “pa mua”

Nje kenge e kopmpozuar nga Kledi Bahiti.

Pas eventit, Anxhela deklaroi me një postim në Instagram se të ardhurat nga ky trofe do shkojnë në ndihmë të prekurve te 26 nentorit.

Nje veper e bukur dhe e madhe eshte te ndihmosh njerezit ne nevoje.

“Shume e nderuar qe akademia Kult vleresoi ‘Pa mua’ si kenga e vitit mes 5 kolegeve e miqve ne gare. Kjo kenge me ka dhene nje dashuri te madhe nga publiku, nje trofe per nje kompozim jashte festivaleve nga Kledi Bahiti qe e meriton kete cmim njesoj si une! Sic e thashe edhe ne skene, njoftova akademine qe te ardhurat e trofeut te shkojne per te prekurit e 26 nentorit te 26 Nentorit. Ju faleminderit te gjitheve”, shkruan Anxhela.