Kete pasdite Jozefina Topalli, ish kyetarja e parlamentit te Shqiperise ishte e ftuar ne nje emision pasditeje tek “Rudina”.

Disa muaj me pare zonja Topalli u be gjyshe per here te pare dhe ka folur per nipin e saj Nikolas.

Ajo gjate bisedes eshte shprehur se ardhja ne jete e nipit ka qen dhurata me e bukur e vitit per te gjithe.

Shprehjet e saj plot kenaqesi ishin keto: “Nikolas ka filluar të komunikojë, dhe sigurisht që komunikimi i tij është me buzëqeshje me shikim, me drejtimin e duarve, apo të kap dorën dhe të shtrëngon gishtin, por e veçanta e tij është se ai sa hap sytë buzëqesh dhe kjo është një mrekulli e Zotit. Kështu që ky vit ka qenë i veçantë, special dhe faleminderit Zotit që na e ka bërë kaq bukur dhe kaq të dashur”.

Gjithashtu Topalli ka treguar se ajo deshiron qe Nikolasi kur te rritet te mos i therrasi gjyshe por nena Ina shtu sic te gjithe e therrasin ne shtepi.

Ose sipas saj do te ishte mire edhe nese do t`i thërrasë në emër, pasi ajo nuk i jep shumë rëndësi kësaj.

Dhe ne fund ajo tha ne studio:
Ajo që dua unë është të rritet i shëndetshëm me mamin dhe babin e vet dhe të kenë qetësi në familje dhe të kenë shëndet dhe jetë”, ka treguar ajo në studio.