Kengetarja e njohur Jonida Maliqi keto dite ka qene ne krye te renditjeve persa i perket mediave online.

I referohemi vidjos qe kane nxjerre ku shfaqet ajo dhe Flori Mumajesi si edhe shume thashethemeve mbi lidhjen e saj me Romeon.

Por Jonida eshte shprehur publikisht ne emisionin ‘Rreze dielli’ per here te pare.

Ajo theksoi faktin se eshte beqare dhe keshtu pranoi ndarjen nga Romeo me fjalet me poshte.

“Dua të jem e drejtpërdrejtë ashtu siç kam qenë gjithmonë. Cdo njeri ka njerëzit që e duan dhe ata që nuk e simpatizojnë, qoftë edhe nga ekrani kur nuk e njohin dikë.”- ka thene ajo.

Megjithatë ajo ka shprehur keqardhje sepse sipas saj këto që njerëzit sot po kultivojnë janë gjëra aspak të moralshme apo njerëzore, duke kaluar edhe limitet e privatësisë por për këtë këngëtarja ia ve fajin medias.

Kështu nuk preferoi të përmendte asnjë emër, pasi tha se ‘jam një femër beqare, kur dua dua fort dhe nuk kam turp ta shfaq atë, jam një femër që kam moral. Ajo që më rëndon, janë njerëzit e ulët që arkivojnë gjëra dhe I përdorin në momentin më kulminant të karrierës sime. Zoti ua ktheftë, kaq!”