Ne kohen kur banesa e tyre ra nga lekundja sizmike e dates 26 nentor, anetareve te familjes Sula nga Manza u ka ndodhur mrekullia vete.

Edhe pse ne muajin e nente dhe ishte e strehur ne cader, Ardjana solli ne jete vogelushen e saj Ajsel. Ministrja e Shendetesise Ogerta Manastirliu ishte e para q na dha lajmin e bukur dhe emocionues ne nje dite te tille.

Ministrja shkruan:

“Mrekullia e jetës,

Ndërsa familja Sula ka mbetur e pastrehë dhe është strehuar në çadrën e emergjencës në Manëz, pak orë më parë ka lindur vajza e tyre Ajsel, e cila gëzon shëndet të plotë bashkë me mami Ardjanën.

Ajsel Ti Nuk Do Jesh Kurrë Vetëm”.