Shqiperia pushtohet nga koha me vranesira dhe reshje shiu.
Por nga e marta dhe e merkura moti do te jete me i kthjellet dhe ne veri te vendit do te kete me shume reshje shiu.

Pra ne mes te javes shirat do te jene me shume ne veri te vendit.

Temperaturat do te jene 10 deri 13 grad celcius.Dhe ne fundjave do te kete ngritje te temperaturave dhe pushim te reshjeve te shiut.

Ndaj dimri errdhi dhe le ta shijojme ate pran zjarrit dhe shtepive te ngrohta.