Politika ne shqiperi ka 30 vjet qe tallet me nje popull te urte dhe te mire.

U ben 30 vjet qe politikanet luajn me njeri tjetrin dhe nuk ndalen keshtu ka ndodhur dhe sot ne shkoder ku zonja kryemadhi ka ironizuar ministren Etilda Gjonaj

Kryemadhi ka thene se kryeministri Edi Rama e thërret Manastirliun luleshtrydhe, ndërkohë që 6000 mjekë kanë ikur jashtë vendit.

“Sipas batutave të asaj që Edi Rama i thërret luleshtrydhe. Për Ministren e Shëndetësisht e kam fjalën që kanë ikur 6000 mijë mjekë. Normal që do ikin, sa është rroga e një mjeku sot? 420 mijë lekë, I bie 300 euro.

Por mjeket kan ikur dhe ne qeverin kur keta ishin ne kualicion tani u zgjuan keta kur i mori Rama tepsine.

Sa ishte dhoma e Etildën në hotel 700 euro, që do të thotë rroga e mjekut është sa 3 orë gjumë e Etildës se më shumë se 6 orë gjum nuk ka bërë ajo.

Ndërkohë ky mjeku ka bërë 7 vjet shkollë. Pra ne do ti japim përparësi mjekut se këtu punësohen persona që nuk vijnë një herë në punë’, tha Kryemadhi.