Shërbimi Meteorologjik Ushtarak jep parashikimin e motit per ditet ne vazhdim.

Shqiperia do te jete ne ndikimin e nje moti me vransira si dhe me reshje shiu.

Ndaj do ishte mire te visheni dhe te mbani nje cader me vete.Nga te henen deri te premte pritet shtrengata shiu ne te gjithe vendin.

Java do te jete e mbushur me rejshe shiu deri diten e premte.

Pas dites se premte do kemi nje hapje kohe dhe e shtuna dhe e dila mund te jete mot i kthjellet pa reshje shiu.