Nje lekundje ndodhi mbrem ne qytetin e Durresit por qe nuk ka vend per tu shqetesuar.

Ndaj lekundjet do te vazhdojne derisa toka te qetesohet.

Por banorët e Shetajt në Durrës: Dolen nga shtepite dhe fjetëm në çadra dhe makina.Nje pjese e madhe e tyre iken nga shtepite.

Kamera e Top Channel ishte në Shetaj ku raportoi për të rejat e fundit. Familja Minja është një nga ato që jeton mes çadrës dhe banesës:

“Kishte lekundje, dolëm jashtë se dhe në çadër nuk rrihej se binte shi. Kemi frikë, se dhe në shtëpi nuk rrimë dot më”, shprehen ata.

Sipas qendrës evropiane të lekundjeve sizmike (CSEM), lëkundja ka qenë me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter dhe është regjistruar në orën 00:14, me epiqendër në fshatin Shetaj të Durrësit.