I njohur si ‘Zogu i Tiranes’, Hermes Nikaj u shoqerua disa dite me pare ne polici dhe lajmi u be shume i bujshem ne media.

“Zogu” i njohur ndodhej ne nje hotel pergjate autostrades Tirane-Durres dhe gjate ardhjes se policise ai ishte bashke me nje tjeter mashkull.

Keto pamje te tjera u publikuan sot dhe ishin nga moment kur u kap.

Megjithate Nikaj i ka mohuar akuzat e hedhura ndaj tij dhe para hetuesve deshmoi se marredheniet kryheshin me leke dhe s`kishte shfrytezim.

“Agjë nuk e bënim për lekë e bënim me dëshirë. Nuk kam shfrytëzuar njeri, por duke qenë se jam i njohur kisha shumë kontakte. Gjithcka ka ndodhur me dëshirën e vajzave”, ka thënë ai në Polici duke e pranuar keshtu në një farë mënyre pjesëmarrjen e tij.