Muaji Dhjetoir gjithmon ka qen nje nga muajt me te bukur per shkak te reshjeve te debores.Por Shqiperia eshte mbuluar me debore nga veriu deri ne jug.

Temperaturat kane qene te ulta gjate gjithe javes.

Por ja si do te jete java qe do te vije.Metereologet thojne se java qe vjen do jete me mot te kthjehet dhe ditet do te jene me diell.

Reshjet e deboret do te pushojn pothujase dhe shirat.

Ne fund te javes pas dites se enjte pritet ndryshimi i kohes.Reshjet e shiut dhe te debores do te rinisin diten e premte.Dhe temperaturat do te ules serisht.