Para 4 ditesh u inaugurua stadium i ru “Air Albania” dhe ne hapje te tij Julian Pasha kendoi himnin kombetar.

Organizatori i gjithe eventit fantastik ishte i mirenjohuri Ardit Gjebrea.

Megjithate per kete ngjarje i famshmi Kastriot Tusha, gjate emisionit ‘Procesi sportiv’ u shpreh teper i zhgenjyer qe nuk e ftuan per te kenduar himnin kombetar.

“E prita një ftesë nga Ardit Gjebrea, për të kënduar himnin kombëtar në stadium sepse mora vesh që ai ishte organizatori.

Po mesa duket ai nuk e pa të arsyeshme. Gjithsesi edhe Juliana Pasha bëri një performancë të shkëlqyer.

Por duhet thënë se himni është diçka emocionuese. Duhet të të motivojë. Kur këndoja himnin më parë, ktheja kokën nga futbollistët.

Ndoshta s’dinin të gjitha fjalët, por ama nxirrnin disa zanore. Unë e kisha imagjinuar ndryshe. Me 10 tenorë”, u shpreh Kastriot Tusha.