Pas mbarimit te Kenges Magjike kengetaret nuk kane qene te kenaqur me piket dhe me vendimin e kenges fituese pasi spektatoret therrisnin Fifin dhe donin ate si kenge fituese.

Pikërisht këtë moment Noizy e ka publikuar në Instagram dhe është shprehur i revoltuar ndaj moderatorit Ardit Gjebreas.

“FAKE besoj e degjuat rreagimin e salles kush e fitoj, po Ashtu si salla mendon dhe shumica e njerzve qe ju ndjekin Pas ekranit, të them të drejten nuk kam degjuar asnje kenge nga ky emision, Por gjithsesi jam une serisht ai qe ska frike të flas mbi pa drejtesite, ky nuk eshte thjesht biznes Por lendon zemren e nje artisti të vertet.

Po me ty e kam drejtues i spektaklit, duket qe je artist i vogel. Sepse duhet ta kuptosh qe Sapo i vr/ave zemren nje artisti duke ber me hile & duke pare intereset para drejtesise. Gjitha kto VOTIME JAN FAKE. KING ZINJO”, shkruan Noizy në postimin e tij. Më pas reperi e ka fshirë postimin për arsye që nuk bëhen të ditura.