Nje dite nje djale tashme i burreruar merr nje telefonate nga shtepia e te moshuarve dhe i kerkojne te vije sa me shpejt sepse nena e tij nuk ishte mire.

Djali nxitoi te arrinte per te takuar ndoshta nenen per here te fundit dhe kur ariti ne dhomen e saj iu afrua sa me afer.

E pyeti nenen a kishte ndonje deshore te fundit apo ndonje keshille per te…

Ajo i tha: Po biri im kam… Te lutem pajise Shtepine e te Moshuarve me freskuese sepse ben shume nxehte . Dhe ketu mungojne frigoriferet me ushqime , une kam fjetur shume nete e uritur…

Djali i merzitur i thote nenes pse nuk ia kishte thene me pare keto fjale por priti kete moment?

Ajo tha: Por biri im une durova pa freskuese e pa nje frigorifer ushqimesh, ama me dhimbsesh ti sepse nuk je mesuar te jetosh pa to, dhe do ta kesh shuume te veshire kur femijet e tu do te sjellin ketu si une…