Si gjithmon e Diela Shqiptare eshte nje nga emisionet me te mira ne Tv dhe qershia mbi torte eshte rubrika “Ka një mesazh për ty”.

Por sot ka nje histori ndryshe nga te tjerat nje Danita 36 vjec tregon se ku ishte 17 kupton qe eshte adoptuar.

Ajo kerkonte te verteten dhe i lutesh nenes qe e ka rritur.Por me pas ajo largohet nga shtepi me njeriun qe donte dhe udhetojne drejt Italise por kur e kuptoj ajo se per cfare arsye e kishte cuar ai ne Itali ishte shume vone.

Por ajo e shpeton sepse e denoncoi dhe 1 vit u mbyll ne shtepi per te mos e takuar ate.

Dhe pas 15 vitesh kthehem ne shqiperi.Ne Itali kame jetuar ne Kuestura më çoi në një shtëpi, si i thonë në Itali “casa famiglia”, që është një përgjegjës me gruan, kanë fëmijët e vet, kanë fëmijë të adoptuar.

Per me shume shikoni videon.