Eshte shume e lehte te beni pastrues per shtepin tuaj apo te pastroni mobiljet tuaja.Dhe me nje kosto shume te ulet dhe pa asnje kimikat.

Ju duhet vaj ulliri. Jo vetëm që pastron mobiliet, por riparon sipërfaqet e dëmtuara dhe i jep shkelqim, por rikthen ngjyrën e tyre natyrore dhe shkëlqen gjithashtu! Ju mund ta përdorni këtë për të gjitha llojet e sipërfaqeve, duke përfshirë metal, qelq, dhe ato prej druri.

Vaji ullirit eshte perfeket per kete gje.

Kurse vaj esencial limon eshte nje zgjidhje tjeter. Ai ka vetitë antibakterike dhe antiseptike lë një erë të natyrshme dhe freskuese në mobilje dhe rreth shtëpisë.

Uthull e bardhë. Acidet e saj kanë aftësinë për të hequr pluhurin, si dhe njollat e vështira në çdo objekt në shtëpinë tuaj.

Po ti bashkoni te gjitha keto do te beni nje pastrues shume te mire dhe pa shpenzime te larta.Ja perberesit e plote:1 shishe me spërkatje (450 ml).1 leckë microfiber.2 lugë gjelle vaj ulliri.½ lugë çaji vaj esencial limoni.½ filxhan uthull e bardhë.2 gota ujë.

Ju duhet vetem nje lecke dhe mobiljet tuaja do te jene te pasterta shkelqyese dhe arome te mire.