Sot filluan dhe reshjet e para te debores ne vendin tone.

Por pas lekundjeve sizmike tani i ftohti po fillon te ul temperaturat dhe shirat kane filluar te bien por ne vendet malore kane filluar dhe reshjet e para te debores.

Temperaturat do te ulen sidomos ne vendet malore dhe ne jug te vendit.

E gjithe java do te jete me temperatura te ulta.