Shqipatert kur largohen nga vendi i tyre behen shume te mire te sjellshem dhe plot miresi.

Keshtu ka ndodhur dhe me Blerim Gjocaj qe jeton ne Amerike.

Ai ka gjetur ditën e djeshme në rrugë një kuletë me para dhe e ka dërguar atë tek stacioni i Policisë.

Në momentin e dorëzimit, forcat blu e kanë komplimentuar, ndërkohë Gjocaj ka treguar se është shqiptar.

Postimi i Gjocajt në rrjetet sociale:

Sot ne njeren nga shumë rruget e New York hasa ( gjeta ) një kulet per plot para ( disa mishe ) dhe ate e dergova ne polici tek stacioni 52 pc, ëebsiter avenue bronx ny 10467.

Policia thanë oh sa njeri i mirë që qenke, une ju thash: faliminderit per keto fjalë, por une jam shqiptar…

Dhe ne fakt shqiptaret keshtu jane te mire dhe te sjelleshem.

Me njerez te till krenohet kombi jone.Njerez te thjeshte por qe nga zemra e tyre buron miresia.