Alketa Vejsiu pranon se ka ber nje gafe ne festivalin e RTSH.

Ajo performoi me baritonin Gezim Myshketa kengen me te bukur shqiptare “Rrjedh në këngë e ligjërime”.

Vajza e Feim Ibrahimit thote se ky eshte nje gabim nga organizuesit te festivalit.

Ajo tha se askush nga ata nuk kanë marrë leje për këtë këngë. Ajo përmes një mesazhi dërguar Alektës i kujtoi se kjo këngë ka dy autorë, ndërsa i tha se RTSh nuk i mori askujt leje për përdorimin e saj, çka shkel rëndë të drejtën e autorit.

Por ne shqiperi asnjeher nuk pyetet e drejta e autorit.

Ajo shton se ne festival se mungojnë kompozitorë dhe muzikantë të përmasave të tilla si Feim Ibrahimi.