Italia eshte vendi i trete i te infektuarve me koronavirus jan mbi 450 te infektuar dhe ajo eshte shkaku kryesor e perhapjes se koronavirsuit dhe ne europe.

Keshtu ka ndodhur dhe me nje sportist Xhakomo Vrioni ai eshte mbyllur ne karantine.


Lojtari luan te Juventusi U23, ndërsa klubi bardhezi ka marrë së fundmi një vendim drastik per te.

Eshte futur e gjithe ekipi ne karantine per tu ruajt nga viruset dhe per te ruajtur ekipin.

Specifikohet që lojtarët e Juves nuk kanë shfaqur simptoma, por kjo është masë paraprake sigurie.

Pjesë e skuadrës që ka përfunduar në karantinë është edhe Xhakomo Vrioni, sulmuesi 21-vjeçar i Kombëtares shqiptare që u transferua te bardhezinjtë gjatë merkatos dimërore.

Shpresojme te behet me mire dhe sherim te shpejte.