Gianni De Biasi ish trajneri i Kombetares Shqiptare me ane te nje postimi ka dhene nje mesazh per Shqiperine dhe Shqiptaret.

Ai ka qene trajneri qe e dergoi Shqiperine ne Euro 2016
dhe nje figure e madhe per Sportin Shqiptar.

Me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, De Biasi ka dhënë një mesazh sensibilizues: “Në 14 dhjetor miqtë e mijë organizojnë një aktivitet çiklistik për mbledhje fondesh, që do i vijnë në ndihmë të prekurve nga tërmeti në Shqipëri. Ju ftoj të marrim pjesë të gjithë, të shumtë në numër. Edhe ne mund të japim ndihmën tonë. Forca Shqipëri”.