Nje nga djemte me te forte dhe plot guxim ai eshte heroi i 26 nentorit 2019.

Pas visites se kryeministrit Rama dhe takimit me Ronaldon tani ai eshte duka shikuar nje ndjeshje futbolli.

Djali 10 vjecar ka marr nje urim nga gazetari Fatmir Popja.

Ai shkruan:“I urova shëndet të plotë, jetë të gjatë dhe veç ditë të bukura në rrugëtimin e jetës dhe së bashku fiksuam një foto në eventin e organizuar në Air Albania mbrëmjen e të Premtes së 10 Janarit 2020 , mundësuar nga sindikata e futbollistëve shqiptarë. Të gjitha të ardhurat e mbledhura nga ky organizim do të shkojnë për familjet e prekura nga tërmeti”.

Ky eshte nje lajme i mire dhe shprese per te gjithe ata qe u demtuan ne ate dite te veshtire.