Flet sërisht milioneri spanjoll: Ishte një mësim jete, nuk duhet ta kishim..
Milioneri spanjoll i quajtur Eugenio Galdon, ka folur serish per ngjarjen e 15 gushtit te keti viti. Kujtojme se ai u konfliktua kete vere ne Porto Palermo nga pronari i restorantit ku do te drekonte me familjen.
Biznesmeni i njohur, pronar i nje prej kompanive me te njohura te telekomunikacionit spanjoll, eshte shprehur per Shqiperine si nje vend i bukur e me njerez te mire.

“Ne sigurisht nuk do te iknim pa paguar per sa kohe nuk na sherbyen ushqimin.
Restoranti ku do drekonim, qe rezultoi te ishte pa leje, i detyronte te huajt te merrnin nga nje peshk per person por vete kamarieri na sugjeroi nga nje gjysem meqe peshqit ishin shume te medhenj.

E kur pronari degjoi kamarierin ai u kap me te dhe cdo gje po behej me keq.
Guida jone nuk besonte se do te na sherbenin me pas atyre qe pame dhe po largoheshim.

Nderkohe ai pronari serish filloi me guiden tone te shante e gjuante. Aty situate devijoi per me keq.

Nuk e ben nje person vendin por ne na qelloi ai njeri pa kulture e educate. Pern ishte mesim jete pasi asaj qe perjetuam.”

Restoranti i Porto Palermos tashme eshte ie mbyllur pas ishte i paligjshem dhe pronari mori masen e sigurise qe i takonte.

Por kush eshte spanjolli Eugenio Galdon?

Ai eshte nje milioner spanjoll 69 vjec i lindur ne Kartagjene, pasuria e te cilit kap shifren 310 milion euro.

Ai eshte themeluesi i kompanise se telekomunikacionit ONO te cilen ne 2015 e shiti.

Se bashku me nje partner tjeter kane krijuar nje kompani energjie.

Me e rendesishmja eshte se vite me pare Eugenio Galdon ka qene shef kabineti i ish-Kryeministrit spanjoll Suarez dhe drejtor i grupeve mediatike Prisa dhe COPE.