Kjo jave qe vjen fillon dhe ndryshimi i motit dhe te fillojne vransinat.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak,3 ditet e para te javes do jete mot me vranesira.

Nga dita e enjte dhe e premte mund te kete reshje te lehta te shiut apo te fillojne vranesirat.

Reshjet do të vijojnë edhe përgjatë ditës së premte por aktiviteti i tyre do të jetë kryesisht në orët e mëngjesit dhe ato të mbrëmjes.